Op donderdag 9 juli gaan we met een groep Zoetermeerders uit verschillende kerken naar Kampen. Daar verzorgen we van 10.00-16.00 uur de doorlopende kerkdienst in het kader van het kerkasiel. Dit kerkasiel vraagt aandacht voor de situatie van kinderen die thuis zijn in Nederland (soms al 10 jaar hier wonen), maar dreigen uitgezet te worden naar het land waar hun ouders vandaan komen. Het is een oproep aan overheid en samenleving om tot een rechtvaardige oplossing te komen voor deze kinderen. Ook ds. Els verzorgt een deel van die voortgaande kerkdienst.
Wie gaat er mee naar Kampen?
We gaan met de auto en reizen zoveel mogelijk samen.
Graag een berichtje naar Elsbeth van Beem, beem0090@planet.nl, tel. 06 24532701 (ook whatsapp).
Hieronder nog wat meer informatie:
Ga je mee naar het kerkasiel in Kampen?
Op 21 november 2024 opende De Open Hof haar deuren voor de familie Babayants. Een gezin met vier kinderen dat al meer dan twaalf jaar in Nederland leeft en hier geworteld is. De vier kinderen zijn Aram (21), Ariana (15), Amelia (12) en Aleksa (4).
Met dit Kerkasiel staan duizenden betrokkenen op tegen de uitzetting van kinderen die hier zijn opgegroeid. Dat is geen kwestie van medelijden, maar van rechtvaardigheid: uitzetting na jarenlang verblijf is aantoonbaar schadelijk.
Kerkasiel is een eeuwenoude vorm van bescherming. Wijkkerk De Open Hof blijft dag en nacht open, gedragen door ruim 2500 vrijwilligers en de vele bezoekers. Zo bieden we het gezin veiligheid en vragen we publieke aandacht voor onrechtvaardig beleid voor gewortelde kinderen. Met dit Kerkasiel luiden wij de noodklok en roepen wij de overheid en samenleving op tot een rechtvaardige oplossing. DOE JE MEE?
Een aantal voorgangers uit Zoetermeer geeft het goede voorbeeld. Zij gaan op donderdag 9 juli a.s. naar De Open Hof in Kampen. Daar houden we van 10.00-16.00 uur de doorlopende kerkdienst gaande. Een goed voorbeeld. Maar het zou goed zijn als ook veel gemeenteleden meekomen naar Kampen. Al was het maar omdat voorgangers niet voor een lege kerk willen preken. Dus daarom de oproep: GA JE MEE?
Wat we van je vragen:
Donderdag 9 juli 2026, van 10.00 – 16.00 uur.
De Open Hof, Lelystraat 49, Kampen.
Ga je mee?
Geef je dan op via de email of de app. Graag vermelden je e-mailadres en telefoonnummer. De bedoeling is met eigen auto’s te gaan maar dan wel vol met gemeenteleden. Geef dus op of je zelf met de auto kunt of dat je mee wilt rijden. We hopen dat velen mee gaan doen.
Aanmelden:
Als je geen eigen contactpersoon hebt kun je mijn e-mailadres doorgeven: hcvanessen1@gmailcom (Hilbert van Essen)
Met vriendelijke groet,
Hilbert van Essen (Protestantse Wijkgemeente Zoetermeer-Noord).
Ter informatie:
De volgende voorgangers leveren een bijdrage aan de doorlopende kerkdienst:
Ds Els van der Wolf
Ds Erika Dibbets
Matthé Vermeulen
Ds Petra van de Burg
Ds Rein Algera (ovb)
Grietje Cussell
Hilbert van Essen

